Блог

Якщо Ви думаєте, що настання холодів – серйозна перешкода для будівництва будинку з газоблоку, то сильно помиляєтеся. Почати реалізацію мрії можна і при мінусовій температурі. Безумовно, існують певні технологічні обмеження, але вони цілком переборні, якщо роботи ведуться досвідченими фахівцями.

Компанія «АМІОН», що здійснює будівництво будинків в Харкові і області на протязі більш ніж 13-ти років, неодноразово зводила дома саме в зимовий період. Якщо Ви плануєте зведення житла, але холодні погодні умови зупиняють Вас, ознайомтеся з нашим матеріалом. Будівництво будинку взимку – розумний крок в усіх відношеннях, і ми переконаємо Вас в цьому.

Зимове будівництво будинків. Переваги

Зведення будинків під ключ – порівняно довгий і складний процес. Якщо на території європейських держав зведення житла в зимовий період є звичним процесом, то в нашій країні до цього ставляться з побоюванням.

Основна причина – відсутність інформації про сучасні матеріали і технології. Вони надають можливість будувати будинок з газобетону при будь-яких погодних умовах. Важливо грамотно розпланувати проведення усіх робіт, враховуючи безліч факторів, що під силу виключно досвідченим будівельникам.

Побудувати будинок в Харкові і інших містах України взимку варто з кількох причин:

  1. Зниження цін на матеріали. Крім цього, багато видів проблематично купити в сезон. Доводиться довго чекати поставок. Наприклад, придбати якісне висушене дерево для перекриттів або стропильної системи практично неможливо. Взимку це можна зробити без будь-яких складнощів. На бетон також знижується попит, тому бетонувати в осінньо-зимовий період більш вигідно. В результаті, будівництво будинків під ключ обходиться не так дорого, як можна подумати.
  2. Збільшуються шанси почати співпрацю з високопрофесійними виконавцями, адже кількість замовлень скорочується, і будівельна компанія може приступити до виконання робіт.
  3. Зручна, швидка і порівняно недорога доставка. Матеріали доставляються за вигідними розцінками, на дорогах менше пробок, що дозволяє економити час. Якщо будуються дачні будинки, то в зимовий час поліпшується прохідність по грунтових путівцях.
  4. Ділянка при зведенні будинку збереже естетичний вигляд. Замерзлий грунт не буде переораний важкої спецтехнікою.

Зимове будівництво будинків в Харкові. Що слід враховувати?

Будівництво будинків з газобетону взимку має свої особливості. Збільшуються терміни проведення робіт. Світловий день скорочується, багато матеріалів потребують спеціальної підготовки перед використанням, а більшість монтажних операцій вимагає додаткового часу.

Більшість обробних і будівельних матеріалів мають обмеження по температурі використання. У зв’язку з цим, в холодну пору їх необхідно прогрівати. Зони проведення робіт також часто потребують прогрівання. Саме тому будівництво з газоблоку і інших матеріалів взимку затягується і має супроводжуватися додатковими конструктивними рішеннями.

Земляні роботи при будівництві будинку взимку

Найбільш складний етап при зимовому будівництві будинків – земляні роботи і облаштування фундаменту. Процеси ускладнюються через промерзлий грунт. Необхідно часто використовувати моторизований або ручний інструмент.

Якщо в зимовий час будується будинок під ключ в Харкові, наша компанія «АМІОН» докладає всіх зусиль для прискорення розробки грунту. Може використовуватися попередній прогрів (термоелектричні мати і ін.).

Варто відзначити, що промерзлий грунт наділений своїми достоїнствами – відсутність небезпеки обвалення стін в процесі риття траншей або котлованів.

Бетонні роботи при будівництві будинків під ключ взимку

Мінусові температурні режими вносять свої корективи в проведення бетонних робіт при влаштуванні перекриттів, або фундаменту. Якщо показник термометра знаходиться нижче + 5 ℃, то у бетоні збільшується період набору міцності.

Крім цього, зимове будівництво будинків (Харків, а також в інших регіонах) повинно здійснюватися із суворим контролем стану води в бетоні. Вона не повинна замерзнути, оскільки бетон взагалі не затвердіє. У зв’язку з цим при проведенні бетонних робіт використовується спеціальний розчин, в складі якого є противоморозні, а також інші добавки (відповідно до встановлених норм). Показник їх концентрації буде залежати від температури навколишнього середовища, проектних вимог і ін.

ВАЖЛИВО! Існують добавки, які можна використовувати для бетонування навіть при сильних морозах.

Особливості кладки газобетону взимку

Газобетон не боїться холоду. Але звичну суху суміш для виконання тонкошарової кладки газоблоків слід використовувати, якщо температура повітря знаходиться в межах від + 5 ℃. Але існує так звана «зимова суміш». Вона містить спеціальні противоморозні добавки, що дозволяють застосовувати матеріал при -10 ℃. Це пов’язано з раніше згаданими причинами: при сильному холоді рідина, яка використовується для створення розчину, замерзає, через що цемент не буде схоплюватися. Завдяки протиморозним добавкам вода в розчині не замерзає, завдяки чому цемент набирає міцність.

Таким чином, якщо використовувати спеціальні матеріали і мати достатній досвід у виконанні робіт, будинки під ключ можна будувати і в зимовий період.

Покрівельні роботи при будівництві взимку

Дерев’яна кроквяна система, великий відсоток покрівельних матеріалів, а також покрівельний «пиріг» цілком можуть монтуватися при будівництві взимку.

Можуть виникнути труднощі в монтажі гнучкої черепиці, якщо на вулиці нижче + 5 ℃. Справа в тому, що гонт (листовий матеріал з 3-ма -4-ма плитками) слід кріпити до основи за допомогою спецгвіздків, а також самоклеящегося шару (знаходиться на тильній стороні). З’єднання даного шару з сусіднім гонтом і основою допустимо виключно при плюсових температурних режимах.

Але покрівельники вирішують це питання, використовуючи будівельні фени. Знову ж таки, і в цій справі потрібен великий досвід, оскільки при безграмотному нагріванні може бути пошкоджена черепиця. Крім цього, є ще одне рішення – зберігання матеріалу в добре прогрітому приміщенні, і використання безпосередньо перед монтажем, а також тепляк поверх кроквяної системи.

Будинок під ключ в Харкові. Зимове будівництво з компанією «АМІОН»

Безумовно, погода непередбачувана, але в останні роки зимова пора стала м’якшою і нетривалою. Якщо Ви не бажаєте чекати весняно-літнього періоду для зведення будинку, фахівці нашої компанії готові допомогти.

Компанія «АМІОН» – це:

  • ретельне планування будівельних робіт, незалежно від сезону;
  • відповідальний підхід до виконання поставлених завдань;
  • величезний досвід у зведенні будинків саме взимку;
  • розумний прайс на будівельні роботи;
  • повний комплекс послуг;
  • гарантія якості виконаних робіт.

Довіряючи професіоналам, Ви обмежуєте себе від неприємних моментів, які можуть виникнути в процесі експлуатації зведеного житла.

З нашими об’єктами можна ознайомитися на Ютуб-Каналі (посилання ТУТ)

Зимове будівництво – це відповідальний процес, який під силу тільки досвідченим фахівцям, які знають норми, існуючі матеріали, і які вміють швидко знаходити правильні рішення в нестандартних ситуаціях.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment